Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
top
logo

Zostało -2544 dni

Strona główna Wolontariat
Wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 10 sierpnia 2008 23:15

Od 2002 roku w Szkole Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Toruniu działa Terenowy Ośrodek Wolontariatu. Członkami Ośrodka mogą być - na zasadzie dobrowolności - słuchacze Szkoły, zaś celem Ośrodka jest organizowanie czynnego ich uczestnictwa w ramach wolontariatu. Swój cel Ośrodek realizuje m.in. poprzez popularyzację idei wolontariatu, szkolenie wolontariuszy, organizowanie kontaktów z organizacjami pożytku publicznego, świadczącymi usługi na rzecz osób potrzebujących, a także poprzez wymianę doświadczeń wolontariuszy.

Do tej pory odbyły się cztery szkolenia wolontariuszy, w których uczestniczyło 53 słuchaczy. Wszyscy oni uzyskali certyfikat wolontariusza. Dzięki temu liczba słuchaczy Szkoły przeszkolonych w zakresie wolontariatu wzrosła trzykrotnie. Nieomal wszyscy słuchacze będący wolontariuszami prowadzą aktywną działalność, współpracując m.in. z Miejskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Toruniu, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Toruniu, Domem Dziecka nr 3 w Toruniu, Hospicjum "Światło" w Toruniu Fundacją "Daj szansę" w Toruniu, Brodnickim Ośrodkiem Trzeźwości w Brodnicy, Domem Pomocy Społecznej w Toruniu, Polskim Czerwonym Krzyżem w Toruniu oraz świetlicami socjoterapeutycznymi i osiedlowymi. Niejednokrotnie też działalność wolontariuszy ze szkolnego Ośrodka polega na indywidualnej pomocy niesionej dzieciom niepełnosprawnym.

W ramach Ośrodka zorganizowano też spotkanie z prawnikiem poświęcone prawnym aspektom wolontariatu w świetle ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz kilka spotkań poświęconych wymianie doświadczeń z pracy w charakterze wolontariusza, a także przystąpiono do tworzenia banku informacji dotyczących możliwości pracy w tym charakterze.

Poprawiony: czwartek, 11 marca 2010 20:59
 
Poniedziałek 29 maja 2010r. Benity, Maksymiliana, Teodozji
15.jpg
Czy podoba Ci się ta strona?
 
BIP

bottom
top

Najświeższe

Popularne


bottom

Darmowy Hosting CBA.PL Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, linux hosting. Valid