Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
top
logo

Zostało -2544 dni

Strona główna Historia Szkoły
Historia szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 sierpnia 2008 01:10

Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych w Toruniu została powołana Zarządzeniem Nr 42 Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 3 czerwca 1993 r. podpisanym przez ówczesnego ministra - pana Jacka Kuronia jako jedna z piętnastu tego typu szkół w Polsce. Od 1 stycznia 1999 r. organem prowadzącym szkołę jest Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego (do tego czasu szkoła podlegała bespośrednio Ministrowi Pracy i Polityki Socjalnej).

Głównym celem funkcjonowania Szkoły jest umożliwienie zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu pracownika socjalnego oraz opiekunki środowiskowej, ale nasze działania skierowane są również ku kształtowaniu środowiska wychowawczego sprzyjającego realizacji celów i zasad obowiązujących w pracy socjalnej, sprawowaniu opieki nad słuchaczami odpowiednio do potrzeb i możliwości Szkoły - zapewniamy pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną; stworzeniu możliwości rozwijania zainteresowań słuchaczy poprzez udostępnienie bazy szkoły, tj. sali komputerowej z dostępem do internetu, bogato wyposażonej biblioteki Szkoły, zawierającej 6700 woluminów, sali gimnastycznej, siłowni oraz radiowęzła. Szkoła posiada sale wykładowe i ćwiczeniowe, nowocześnie przygotowane do zajęć, internat oraz bufet ze stołówką.

Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych!

Korzenie obecnie istniejącej publicznej i państwowej Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Toruniu, ul. J.Bartkiewiczówny 93, to uruchomiony w 1974r. Wydział Pracowników Socjalnych (stacjonarny i zaoczny 1975r.) w Medycznym Studium Zawodowym w Toruniu, z siedzibą przy ulicy Szpitalnej 6. Ten kierunek kształcenia do pracy socjalnej powołany został do życia przez resort zdrowia i opieki społecznej jako siódma z kolei szkoła ucząca przyszłych pracowników socjalnych. Nie była więc to samoistnie funkcjonująca szkoła. Kształcenie w niej jednak trwało 20 lat i przyniosło owoce w postaci przygotowania do zawodu całego pokolenia pracowników socjalnych w Toruniu oraz w nawiązaniu ścisłej współpracy z istniejącymi w Polsce podobnymi szkołami (wycieczki studyjne do różnych szkół, konferencje metodyczne nauczycieli różnych szkół w Toruniu, na których wypracowano podstawy programowe do obecnego kształcenia, inicjatywę powstania Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej). Obecny kształt zawdzięcza sprzyjającej atmosferze społeczno-politycznej w Polsce, z uwagi na przejście jej (podobnie jaki inne Wydziały Pracowników Socjalnych różnych miast) pod patronat Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. Podjęto wówczas czynności przystosowania otrzymanego od władz wojewódzkich budynku przy ul. Bartkiewiczówny 93 (ówczesnej - Koniuchy 93), który zmodernizowano i przystosowano do potrzeb dydaktyczno-wychowawczych, dzięki funduszowi PHARE. Pierwszym dyrektorem szkoły i jej organizatorem była nauczyciel Wydziału Pracowników Socjalnych w Medycznym Studium Zawodowym mgr Krystyna Szot.

Poprawiony: poniedziałek, 15 marca 2010 16:30
 
Poniedziałek 29 maja 2010r. Benity, Maksymiliana, Teodozji
protest.jpg
Czy podoba Ci się ta strona?
 
BIP

bottom
top

Najświeższe

Popularne


bottom

Darmowy Hosting CBA.PL Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, linux hosting. Valid